Британський короткошерстий кіт
Зміст:
Британський короткошерстий кіт
Яскравим представником домашніх улюбленців є британський короткошерстий кіт. Цяпорода котів була штучно виведена у Великобританії наприкінці 19 століття, вона стала результатом «альянсу» Персидського кота і домашніх англійських кішок. Відтоді британський короткошерстий кіт став чи не найпопулярнішим домашнім улюбленцем домогосподарок на своїй батьківщині.
Віднедавна ця порода котів набула чималої популярності в Україні. Якщо раніше на вершині популярності були персидські коти, то зараз саме британський короткошерстий кіт став фаворитом. Це пояснюється як з практичної точки зору, так і з естетичної. Навіть просто переглядаючи фото британських короткошерстих котів можна побачити і першу і другу.
Практичність цієї породи полягає в тому, що короткошерстих легше доглядати, а велике різноманіття забарвлення цих котів дозволяє вибрати ідеального для вас представника короткошерстих порід. Естетична перевага британських короткошерстих котів в тому, що вони дуже схожі на плюшевих іграшок, яких так обожнюю діти.
Крім того, ця плюшева тваринка має незвичайно м’яку «подвійну» шерсть, а також невеличкий прямий закруглений на кінчику хвіст. Трохи круглі вушка і широко розкриті очі наділяють британського короткошерстого кота своєрідним образом, який мов створює для нас атмосферу спокою. Свій внесок в цей образ робить і складка кругом круглої мов куля голови, – таким не може похвалитися жодна інша порода котів.
Британський короткошерстий кіт може мати найрізноманітніші забарвлення, як однотонні, так і з малюнками. Колір очей найчастіше залежить від забарвлення, якщо кішка білого кольору, то очі в неї будуть голубити, а якщо ж колір «шиншила» – очі у котика будуть зеленими.
Щодо забарвлення британських котів, то тут все трохи не так, як здається. Наприклад «сіреньке» забарвлення називається блакитним, червоне – це руде, а «лілове» більш схоже до блакитної норкової шубки. З чорними і білими, шоколадними і двох- або трибарвними простіше, як називаються такими і є.
Також британські короткошерсті коти бувають сріблястого і золотого (велика рідкість) кольорів. Сріблястих і золотих британців з малюнком на шерсті в народі називають «віскасами» (згадайте телевізійну рекламу корму Віскас з муркаючим на долоні смугастим котеням, і ви зрозумієте – чому). А по науковому – табби, а точніше тебби.
Шоколадне і чорне забарвлення британських кішок заспокоює будь-яку нервову систему при одному тільки погляді в глибину їх шерсті. А сріблясті з малюнками незвичайно ласкаві і часто балакучі у відповідь на ласку. Найпопулярніші забарвлення шерсті британських короткошерстих – блакитне, шоколадне, лілове, мармурове, макрель (сріблясті теббі).
Запам’ятайте, такої породи як британський висловухий кіт не існує! Є британський короткошерстий і британський довгошерстий, а також шотландський висловухий кіт(інша назва – Скоттіш фолд).
Стандарт породи
- Тіло компактне, добре збалансоване, потужне.
- Голова кругла, шия коротка і товста.
- Мордочка з круглими щічками, великими добре відкритими очима, твердим підборіддям і широким носом невеликої довжини;
- Кінцівки невеликі, лапи округлі;
- Товстий в основі і округлий на кінчику хвіст;
- Вуха невеликі, широко і низько посаджені, закруглені на кінчиках;
- Шерсть коротка, щільна (густа), що не прилягає до тіла, тонкої текстури;
- Забарвлення британських короткошерстих котів буває практично будь-яким.
Характер британських короткошерстих котів
Ті, кому пощастило мати британського кота чи кішку говорять, що ці тваринки є прекрасними домашніми компаньйонами, особливо якщо вам подобаються саме розумні та не надто вимогливі коти. При першому знайомстві з улюбленцем цієї породи можна здивуватися британській стриманості, однак після кращого знайомства з вами британський короткошерстий кіт стане відданим і люблячим, але тільки взамін на вашу любов та відданість.
Відео: про британських короткошерстих котів
Чим більше часу ви приділятимете цим котам, тим кращими будуть ваші відносини. Однак і в протилежному випадку британські коти за характером є досить спокійними і не капосними. Серед інших властивих їм характеристик – ненав’язливість та грайливість (але не гіперактивність). При проживанні з сім’єю британські кішки не прив’язуються до когось одного, а однаково люблять всіх.
Британський короткошерстий кіт своїм характером аж ніяк не ручний. Ці улюбленці віддають перевагу повалятися, звернувшись в колобок, поблизу чи поряд з вами (щоб ви могли їх погладити), але не люблять коли їх беруть на руки. Не приймають вони і поцілунків, – починають штовхати вас лапками та відвертати голову. Простіше кажучи, забагато неправильної уваги тільки розізлить британського короткошерстого кота і він на деякий час заховається у своєму затишному місці.
Коти цієї породи зазвичай дружелюбно приймають в сім’ю іншу кішку. Вони впевнені у собі і зовсім не лякливі, тому можуть жити разом з собакою, якщо, звісно, собака за своїм характером сумісна з котами.
Догляд за британськими короткошерстими котами
Хоча британські короткошерсті коти мають коротку шерсть, за нею все одно потрібен догляд через її густину. Як правило, одного разу в тиждень буде цілком достатньо, однак густина шерсті міняться залежно від пори року, а тому і частота має мінятися. Так, восени і весною в британської короткошерстої кішки йде період линяння, під час якого доглядати за шерстю рекомендується кожен день, або хоча б через день. Більш детально про те, як доглядати шерсть кота читайте в розділі «Догляд за котами».
Крім того, в цьому розділі ви дізнаєтеся, що потрібно знати про готові корма для котів, чим можна годувати британське кошеня, як зробити іграшки для кошенят та котів своїми руками,як зробити будиночок для кота своїми руками, чи потрібно стерилізувати кішку і чи треба каструвати кота, а також про найкращі корма для котів супер преміум та холістік класів.
Хвороби британських короткошерстих котів
Ця порода котів є досить здоровою та витривалою. Єдина їхня проблема полягає в тому, що в породі існує обидва типи крові A і B. Хоча тип B зустрічається дуже рідко, та все ж зустрічається. Але це буде проблемою лише в тому випадку, якщо ви плануєте завести потомство від своєї британської кішки.
Вся справа в тому, що якщо спарувати британську кошту з типом крові B і британського кота з типом крові A, то кошенята також можуть народитися з різними типами крові. В такому випадку всі кошенята народжуються здоровими, але малюки з типом крові A помирають вже через 1-3 доби. Пояснення цьому просте – впливом вироблених кішкою з типом крові B антитіл на антитіла кошенят з типом крові A: антитіла мами передаються малюкам (можливо через молоко) і знизують червоні кров’яні клітини котеняти.
Немає коментарів:
Дописати коментар